آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان فروشگاه اینترنتی ریو کالا از مهم ترین اصول و اولویت های این سایت می باشد و فروشگاه اینترنتی ریو کالا در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار و با یک بسته بندی مناسب و شیک به دست مشتری برسد و بستری جهت اعتماد سازی و رضایت همیشگی مشتریان را فراهم کند. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. برای بسیاری از محصولات، فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک ریو کالا  ۷ روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

شرایط بازگرداندن کالا:

- اگر کالای خریداری شده، ایراد، زدگی یا پارگی داشته باشد:

 • در صورتی که کارشناسان ما ایراد کالا را تایید نکنند، هزینه ارسال کالا , به مشتری قابل بازگشت نخواهد بود.
 • کلیه محصولات قبل از ارسال از لحاظ ایرادهای ظاهری مانند زدگی و پارگی با نهایت دقت مورد بررسی کارشناسان فروشگاه اینترنتی ریو کالا قرار گرفته تا امکان مواجه شدن مشتریان با این مشکلات را از بین ببرد.

- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد:

 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی آن، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است بسته بندی و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در بسته بندی یا جعبه اصلی خود به ریو کالا بازگردانده شود. و اتیکت روی اجناس به هیچ عنوان نباید کنده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته بندی یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

 • اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش فروشگاه اینترنتی ریوکالا (شماره تلفن 33509287- ۰13 ) در ساعات اداری(10صبح الی 16) و در ساعات غیر ارادی به پنل پشتیبانی از طریق ثبت درخواست پشتیبانی  اطلاع داده شود.

- اگر سایز کالا مناسب نباشد:

 • درخواست بازگشت کالا تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که محصولات تنها ، پرو شده باشند و در وضعیت اولیه و کاملا نو باشند. مراقب باشید هنگام پرو لباس لکه دار و رنگ پریده نشود، بوی عطر و بدن را به خود نگیرد. مارک، بارکد،دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد،درخصوص محصولات چرمی(کیف و کفش و..) اگر هنگام تست کردن تاشدگی و خط خوردگی ایجاد شود فروشگاه اینترنتی ریو کالا از دریافت محصول معذور است. همچنین پوشیدن و تست کفش، روی سطح تمیز باشد ، در صورتی که زیره کفش تمیز نباشد، دارای خط خوردگی و تاشدگی و بوع غیر طبیعی باشد، قابل مرجوع نیستند.
 • با توجه به وجود جدول سایز جداگانه برای هر پوشاک در فروشگاه اینترنتی ریو کالا قبل از هرگونه خرید نسبت به مطابقت سایز خود با جدول سایز کالای انتخابی,اقدامات لازم را انجام دهید. فروشگاه اینترنتی ریو کالا در قبال عدم توجه به جدول سایز در هنگام انتخاب سایز هیچ گونه وظیفه و پاسخگویی ندارد.

* وضعیت تحویل کالاهای قابل بازگشت چگونه باید باشد ؟

پوشیدنیهای پارچه ای که محدودیت بهداشتی جهت بازگشت ندارند تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که محصولات تنها ، پرو شده باشند و در وضعیت اولیه و کاملا نو باشند. مراقب باشید هنگام پرو لباس لکه دار و رنگ پریده نشود، بوی عطر و بدن را به خود نگیرد. مارک، بارکد،دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد،درخصوص محصولات چرمی(کیف و کفش و..) اگر هنگام تست کردن تاشدگی و خط خوردگی ایجاد شود فروشگاه اینترنتی ریو کالا از دریافت محصول معذور است. همچنین پوشیدن و تست کفش، روی سطح تمیز باشد ، در صورتی که زیره کفش تمیز نباشد، دارای خط خوردگی و تاشدگی و بوع غیر طبیعی باشد، قابل مرجوع نیستند.برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته بندی یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

* فرایند تحویل کالاهای قابل بازگشت چگونه باید باشد ؟

 •  لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی فروشگاه اینترنتی ریوکالا (شماره تلفن 33509287- ۰13 ) در ساعات اداری(10صبح الی 16) و در ساعات غیر ارادی توسط پنل پشتیبانی از طریق ثبت درخواست پشتیبانی تماس حاصل نمایید.
 • از ارسال کالا بدون هماهنگی با کارشناسان پشتیبانی فروشگاه اینترنتی ریو کالا جداً، خودداری کنید.
 • برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
 • اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

* هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 • در صورت تایید درخواست بازگشت کالا توسط کارشناسان فروشگاه اینترنتی ریو کالا هزینه مرجوعی کالا توسط فروشگاه اینترنتی ریو کالا پرداخت خواهد شد.
 • -کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی ریو کالا ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان تایید شود ، مرجوع وجه صورت می گیرد.
 • در صورتی که کارشناسان ما ایراد کالا را تایید نکنند، هزینه ارسال کالا , به مشتری قابل بازگشت نخواهد بود.
 • پس از دریافت و پذیرش کالا توسط دیجی‌استایل ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد.
 • ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی ریو کالا می باشد.

* پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 •  کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی ریو کالا  ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با کالای دیگری جایگزین کند.
 • لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار فروشگاه اینترنتی است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فروشگاه اینترنتی ریو کالا بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه اینترنتی ریو کالا تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
 • اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه اینترنتی ریو کالا  در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
 •  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه اینترنتی ریو کالا ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر یک هفته زمان خواهد برد.
 •  از هنگامی که وضعیت کالا در بخش خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
 • -ملاک عمل و اقدام فروشگاه اینترنتی ریو کالا ، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش ریو کالا  است.

* درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

  با (شماره تلفن 33509287- ۰13 ) در ساعات اداری(10صبح الی 16) تماس بگیرید و در ساعات غیر اداری پیام خود را توسط پنل پشتیبانی از طریق ثبت درخواست پشتیبانی ارسال نمایید.